Годування птиці.

 

Щоб птиця отримала адекватну енергію початкового росту, ми рекомендуємо годувати ії в першому періоді життя високої якості кормами:

 • каченята кросу МУЛАРД – до 30 дня життя,

 • каченята кросу МУСКУСНА – до 25 дня життя,

 • каченята кросу СТАР-53 – до 30 дня життя,

 • каченята кросу ЧЕРРІ-ВЕЛЛІ – до 30 дня життя,

 • ГУСИ – до 30 дня життя.

Такий корм повинен містити 19-20% протеїну та 2850-2900 ккал обмінної енергії на 1 кг корму. У цей період, до кормів можна додавати дрібно нарізану зелену кропиву, люцерну або зелений салат.

 • ІНДИКИ – до 45 дня життя,

Такий корм повинен містити 25,5-26% протеїну та 2800-2900 ккал обмінної енергії на 1 кг корму. У цей період, до кормів можна додавати зварені круто яйця, сир і дрібно нарізану зелену кропиву, люцерну або зелений салат.

 • ЦЕСАРКИ – до 30 дня життя,

Такий корм повинен містити 20,5-21,5% протеїну та 2950-3050 ккал обмінної енергії на 1 кг корму. У цей період, до кормів можна додавати зварені круто яйця, сир і дрібно нарізану зелену кропиву, люцерну або зелений салат.

 • КУРЧАТА – до 25 дня життя,

Такий корм повинен містити 20,0-21,0% протеїну та 2950-3050 ккал обмінної енергії на 1 кг корму.

 

Після цього періоду, ми можемо годувати птицю в трьох напрямках:

 • Годування інтенсивне,

 • Годування напівінтенсивне,

 • Годування екстенсивне.

 

Годування інтенсивне – птицю годуємо гранульованими кормами досхочу. Такий корм повинен містити 16-18,5% протеїну та 2650-3050 ккал обмінної енергії на 1 кг корму.

 

Годування напівінтенсивне – птицю годуємо вологими гранульованими кормами з добавкою об’ємних кормів, таких як: дрібно нарізана зелена маса, вготована картопля, морква та інші грубі корми.

 

Годування екстенсивне – це комбіноване годування, яке використовується в основному в невеликих сільськогосподарських фермах. Воно полягає в частковому годуванні зерном та частковому годуванні грубими кормами. Цінним доповненням до раціону можуть бути, наприклад, продукти харчової промисловості. Ця група включає: овочевий порошок, пластівці і сушена картопля, сушений або мокрий буряковий жом, солодові паростки, кормові дріжджі, глютен кукурудзи та пшениці, зародки кукурудзи і пшениці, білково-жирові концентрати. Цінним кормом може бути добре зроблений силос, особливо багатоскладниковий.

Птахів, вирощуваних в екстенсивній системі, уже з 5-6 тижневого віку можна випускати на пасовища. Рух на повітрі підвищує імунітет та життєздатність птахів, що корисно впливає на обмін речовин.

Відгодівля птахів екстенсивною системою триває довше, ніж системою інтенсивною, але птиця має краще розвинуту мускулатуру, менш жирна і має інший смак м’яса, аніж при відгодівлі інтенсивною системою.

 

Примітка!!! Через те, що це бройлерні кроси, потрібно подбати, щоб птахам в окремих лотках подавались мінеральні добавки. Мінеральна суміш повинна включати в себе кормову крейду, мінеральну суміш для птиці та грубозернистий сухий гравій. Мінерали змішують у співвідношенні 1:2:4.

 

Примітка!!! Через те, що це бройлерна птиця, ми не рекомендуємо випускати гусей та качок на стави для плавання. Птиця повинна мати постійний доступ до питної води таким чином, щоб не могла в ній купатись.