info@mulard-ukraine.com.ua +38 067 158 69 28 +38 050 158 69 28 +38 096 158 69 28 +38 073 158 69 28 Русский язык сайта Українська мова сайту

ООО „МУЛАРД УКРАИНА”
уполномоченный представитель компании
„МУЛАРД ДИСТРИБУЦИЯ ПТЕНЦОВ”
прямой импортер разных видов домашней птицы
из Франции, Германии и Польши

М`ЯСО-ЯЄЧНІ КУРИ “РОСА” 

Важливим аспектом роботи птахівників є прагнення відбирати породи з кращими функціональними ознаками. В результаті цих зусиль, крім спеціалізованих несучок і бройлерів, створюються гібриди, призначені для використання в двох напрямках - для виробництва яєць і м'яса. Курка РОСА є одним з найпопулярніших представників цієї групи в Європі.

krosa1

Розрізняють п'ять сортів курей РОСА. Найбільш цінними є ROSA 1 і ROSA 5, оскільки є аутосексними породами – стать курчат можна відрізнити за кольором пір’я. При виводі з інкубатора курчата, молоді півні і курки розрізняються за кольором пуху. У курей породи РОСА 1 в добовому віці несучки мають червоно-коричневе забарвлення оперення, а півні – кремовий (через кілька тижнів він стає білим, але можуть проявитися кілька темних пір'їн).

 krosa2

Пташенята РОСА 1 є потомством курячого гібриду двох сімей Сассекса і червоного півня Род-Айленда. Добові півні мають світло-кремовий колір а курки-коричневі. Коричневе оперення також має доросла курка, яка у віці 20 тижнів досягає до 2 кг ваги.

 krosa3 Інший популярний крос - РОСА 5 - результат схрещення курки Баред Рок з півнем Нью-Гемпшира. При виводі з інкубатора всі пташенята чорні, але півні мають білу пляму на голові, що дозволяє легко відрізнити їх від курки. Доросла курка має чорне пір'я і золоте намисто навколо шиї. У віці 20 тижнів вона важить приблизно 1,8 кг.

Дорослі кури важать 2,5 кг, а півні - 3-4 кг.

Всі кроси курей РОСА характеризуються дуже хорошую відпорністю до хвороб та високою кладкою яєць (280-300 яєць на рік, 250 вже в перший рік несучкості). Яйця важать 55-62 г, мають коричневе забарвлення і високий відсоток запліднення (до 90%). Кури РОСА, на відміну від ефективних несучок, мають сильно розвинений інстинкт квочки.

Птахи цієї породи вимагають більше їжі, ніж легкі несучки - їм потрібно з'їдати 130-135 г їжі в день. Водночас вони характеризуються дуже гарним використанням кормів та високою тенденцією до годування, через що ідеально підходять для напівінтенсивної та екстенсивної відгодівлі. У таких системах розведення птахи проводять цілий день (або більшу частину) на дворі, доповнюючи дієту свіжою зеленню, комахами, ракоподібними і дрібною галькою.

Кури, при екстенсивний відгодівлі, потребують безпечного притулку від нічних хижаків і поганої погоди. Приміщення, в якому вони будуть спати і відкладати яйця, повинно бути ізольованим, світлим і добре провітрюваним. Його розмір залежить від розміру стада - дві птиці повинні проживати 1 м² площі. Розмір стада також впливає на кількість необхідних гнізд: одного достатньо для 3-4 курей.